Samen leren over samenwerking met Sleutelpersonen Gezondheid
Op 19 mei organiseerden we in Utrecht de eerste bijeenkomst van het leernetwerk Duurzaam Samenwerken met Sleutelpersonen Gezondheid. Sleutelpersonen en betrokken professionals uit wijkteams, welzijns- en zorgorganisaties, gemeenten en GGD kwamen samen voor een inspirerende middag vol nieuwe inzichten en uitwisseling.
Inspiratie, antwoorden en oplossingen
Onze adviseurs Tamer Allaloush en Inge Goorts merken dat veel maatschappelijke organisaties en gemeenten worstelen met dezelfde vragen. De vragen gaan bijvoorbeeld over het vinden van sleutelpersonen, een gelijkwaardige en toekomstbestendige samenwerking en wat er nodig is om sleutelpersonen goed te positioneren in de organisatie. “Tijdens het leernetwerk komen de perspectieven van sleutelpersonen gezondheid en organisaties samen en formuleren we vragen. Gezamenlijk gaan opzoek naar inspiratie, antwoorden en oplossingen. En dat werkt”, aldus Tamer Allaloush“
Uitwisseling
Tijdens de bijeenkomst wisselden deelnemers ervaringen en ideeën uit over bijvoorbeeld de duidelijkheid over de rol en taken van sleutelpersonen, de wens naar professionalisering en een helder functieprofiel, vrijwillige of betaalde inzet en erkenning van ervaringskennis als waardevolle bron. Een van de deelnemers was Kirsten Tinnemans, Projectmanager inburgering, gemeente Den Haag: ‘’Wat een prettige eerste bijeenkomst. Fijn om met een groep verschillende betrokkenen, zoals sleutelpersonen, gemeenten, maatschappelijke organisaties en ggd’s uit te wisselen over onze ervaring met het werken met sleutelpersonen. Goed ook om samen na te denken over onze leervragen voor de komende bijeenkomsten later dit jaar.”
Sluit aan bij het leernetwerk
In het leernetwerk werk je samen met anderen aan praktische oplossingen en uitwisseling van goede voorbeelden. Je leert van collega’s en de ervaringskennis van sleutelpersonen en versterkt zo jouw eigen aanpak. De eerste bijeenkomst gaf meteen al veel inspiratie én motivatie om samen verder te bouwen. Het leernetwerk komt in 2025 nog drie keer bijeen. De eerstvolgende is op 9 juli. Wil je aansluiten of meer weten? Stuur een bericht naar info@pharos.nl. Samen maken we de samenwerking met Sleutelpersonen sterker, duurzamer en waardevoller.